Nalazite se na: Home » Mješoviti pjevački zbor » Mješoviti pjevački zbor u Bošnjacima povodom 1700. godišnjice rođenja sv.Martina biskupa

Mješoviti pjevački zbor u Bošnjacima povodom 1700. godišnjice rođenja sv.Martina biskupa 

sv. Martin 04

Mješoviti pjevački zbor župe sv. Nikole Tavelića imao je čast da prvi uveliča svojim pjevanjem svetu Misu kojom se obilježava 1700-ta obljetnica rođenja zaštitnika župe Bošnjaci – sv. Martina biskupa. Naime, svakog 11-og u mjesecu idućih godinu dana u Bošnjacima će gostovati po jedan zbor iz bliže okolice i tako uveličati ovu veliku obljetnicu. Zboraši su imali čast nakon svete Mise prisustvovati klanjanju kojega je vodio vlč. Josip Filipović. U crkvi je za vrijeme svete Mise i klanjanja bila izložena i relikvija ovoga velikog sveca – sv. Martina biskupa. Svetu Misu je predvodio župnik župe sv. Nikole Tavelića – vlč. Marko Peulić.